Prosinec 2009

Happy new year 2010! :)

31. prosince 2009 v 18:00 | Hermiona Grangerová |  →Moje kecíky
...with Harry Potter of course :P
Přeji Vám všem, sbčkám hlavně, ale i návštěníkům tohoto blogu Šťastný nový rok 2010! Ať se Vám v něm daří alespoň tak, jak v tom předešlém, nebo spíš líp :) Hlavně ať do něj vstoupíte tou pravou nohou a nemoci se Vám vyhýbají...No dost řečí...Nepřežeňte to s alkoholem :P No a hlavně! - ať Vám všem ta Pottermánie vydrží ještě do dalšího roku...v mém případě dalších roků :D
Vaše Hermi

16 společných fotek tria z premiéry HBP v Londýně (2009)!

31. prosince 2009 v 17:16 | Hermiona Grangerová |  Společné fotky tria herci
zdroj:www.oclumancia.com.br/galeriaDvě fotky z premiéry HBP v Londýně (2009) → kiss me :D

31. prosince 2009 v 16:35 | Hermiona Grangerová |  Premiéry a akce HP6
Daniel Radcliffe a J. K. Rowlingová
Rupert Grint a Maggie Smith
zdroj fotek: www.oclumencia.com.br/galeria
Nový screencaps ze hry HP6

31. prosince 2009 v 14:37 | Hermiona Grangerová
Tak takový menší a novější náhled na scénu ze hry Harry Potter a Princ dvojí krve. Harry, který se pohybuje v prostorech pozemků Bradavického hradu, zřejmě v přístavu lodiček, pomocí kterých se prvňácí dostanou po Černém jezeře na hrad.
zdroj: www.oclumancia.com.br/galeria

Dnes má "narozeniny" Voldemort...

31. prosince 2009 v 14:32 | Hermiona Grangerová |  Narozeniny postav
(...ale ve filmu ho stvárnil opravdu bravúrně herec Ralph Fiennes ↑ xD)
Tak...popravdě, taky je to postava z Harryho Pottera, no ne? I když temná, doslova ztelesnění zla, ale i tak důležitá postava o které víte z knih určitě spoustu informací o kterých tu nemusím psát. Jediné, co snad stojí za zmíňku je, že Voldemorta, neboli Toma Riddla, zabil Harry Potter. Po dlouhém a napínavém boji si stejně za svoji smrt mohl sám, svojí hloupostí. Zabil desítky lidí a podle mě je dobře, že se svých 83. narozenin nedožil. Patří mu to, ha! Sláva Harrymu Potterovi :D

Nový film Sweat pro Bonnie Wright!

31. prosince 2009 v 14:24 | Hermiona Grangerová |  Filmografie Bonnie
Bonnie Wright (Ginny Weasley) je objeví v krátkém filmu Sweat (Pot), který bude součástí celovečerního filmu Zeměpis nešťastných srdcí (Geography of the Hapless Hearts).

Alexandra Billingtonová, scénáristka a producentka filmu, poskytla bližší informace o Bonniině roli:
"Krátký film Sweat se odehrává v Londýně. Bonnie v něm stvárňuje hlavní hrdinku Miu - svobodomyslnou mladou ženu, která však má v soibě dostatečnou hloubku na to, aby přitahovala intenzivnější a introvertnější postavu Jamieho, kterého hraje Matthew McNulty.
Natáčení proběhlo fantasticky hladce. Bonnie pracovala jako zkušená profesionálka a spolupráce s ní byla opravdu radostným zážitkem."

Filmování proběhlo začátkem měsíce a je ukončené. Film by měl do (britských) kin dorazit v květnu 2010.

zdroj: překlad a úprava do www.priori-incantatem.sk

Joanne Skotkou desetiletí!

31. prosince 2009 v 14:17 | Hermiona Grangerová |  úspěchy J.K.Rowlingové
Noviny The Scotsman zveřejnily žebříček deseti Skotek, které jistým způsobem ovlivnily končící se desetiletí. Jako nikoho z nás nepřekvapí, celému žebříčku kraluje naše jedinečná J. K. Rowlingová (napříč nepřehlédnutelné skutečnosti, že je Angličanka).

"Je těžké představit si mocnější ženu, která vzišla ze Skotska v uplynulé dekádě, V roce 2000 si J. K. Rowlingová vydáním čtvrté potterovky (která překonala všechny žebříčky prodajnosti literatury jak v UK, tak i v USA) upevňovala svou pozici celosvětově nejoblíbenější dětské autorky.
V roce 2007 ji časopis Forbes označil jako 48. nejvlivnější celebritu na světě, a to nejen pro její obrovský vliv na čitatelskou gramotnost dětí, ale i pro její filantropickou práci.
Její charitativní nadace Volant poskytuje finanční prostředky znevýhodněným dětem a financuje výzkum sklerózy multiplex. Jo je zvučnou prezidentkou organizace Rodiny s jedním rodičem a má za sebou úspěšnou kampaň za změnu legislativy ohladem používání postýlek v podobě klecí pro siroty v Rumunsku. Ať přiloží ruku k čemukoli, J. K. Rowlingová dokázala, že je schopná dosáhnout reální změny v globálním měřidlu."
Gratuluji...

zdroj: překlad a úprava od www.priori-incantatem.sk

Trailer k Princi dvojí krve na 5. místě!

31. prosince 2009 v 14:06 | Hermiona Grangerová |  Zajímavosti o filmu HP6
Stránka Yahoo! Movies každoročně vytváří seznam deseti nejzhlíženějších trailerů. Dočkali jsme se toho i letos. V Top 10 nejzhlíženějších trailerech se nachází i Harry Potter a Princ dvojí krve, který se umístnil na 5. místě.
Předběhly ho trailery k filmům Stmívání, které se umístnilo na 1. místě, 2. místo - Transformers: Pomsta poražených, na třetím je film 2010 a čtvrtý Terminator Salvation.

Celý seznam Top 10 trailerů roku 2009
1. Stmívání
2. Transformers: Pomsta poražených
3. 2012
4. Terminator Salvation
5. Harry Potter a Princ dvojí krve
6. G. I. Joe
7. Star trek
8. Mega Shark vs. Giant Octopus
9. Avatar
10. Hore

V rebríčku figuruje Feature trailer k HP6, který bol zveřejněný ješte v roce 2008, díky čemu byl oproti trailerovým novinkám z roku 2009 znevýhodněný.

zdroj: www.priori-incantatem.sk


Emma a Rupert o čtení knih Harry Potter!

31. prosince 2009 v 14:00 | Hermiona Grangerová |  Zajímavosti o filmu HP7
Warner Bros. zveřejnili krátký videoklip z Ultimate Edition Tajemné komnaty, ve kterém Enna Watson a Rupert Grint počas pauzy na natáčení Relikvií smrti prozrazují své "zvyky", co se týkají čtení knih o Harry Potterovi.

Zatímco Emma o sobě prohlásila, že je "knižní puristka" a každou z potterovek četla tři-čtyři krát, Rupert se přiznal, že se do jednotlivých knih pustil obyčejně až tehdy, kdy už měli ten-který díl natáčet. Obzvlášť poslední díl četl dost neskoro (dělají si legraci, že pravděpodobně jako poslední člověk na světě), ale přečetl ho a moc se mu líbil.
Promofotka mladého Toma Riddla k Princi!

27. prosince 2009 v 22:08 | Hermiona Grangerová |  Smrtijedi
zdroj: www.oclumencia.com.br/galeria

Promofotka Narcisy k Princi!

27. prosince 2009 v 22:07 | Hermiona Grangerová |  Smrtijedi

zdroj: www.oclumencia.com.br/galeria