Březen 2009

Dnes jen učení :)

30. března 2009 v 18:09 | Hermiona Grangerová |  →Moje kecíky
Tak už možná z nadpisu se dá vyčíst co dneska budu do večera dělat :)
Ve škole teď toho máme nějak moc takže se chci pro dnešek omluvit, nic víc tady nepřibyde, Sb zřejmě už obíhat nebudu tak snad zítra :)
Doufám, že to pochopíte, však ty moje výpadky jsou dost časté, tak teď se aspoň omlouvám dopředu :D
Ták, a teď už fakt budu mazat, zítra mě čeká test z fyziky, dějepisu a z přírodopisu možná i zkoušení a test, takže se fakt mám na co těšit.
Držte palečky ;)

PS: ty komentáře ohledně objednávek na design jsem viděla lucken hricken a MiSs.KikušQa, takže se nebojte, zítra se budu snažit je povyrábět, dnes to fakt nepůjde...

Harry Potter a Voldemort v seznamu Hrdinů a zloduchů!

30. března 2009 v 18:02 | Hermiona Grangerová |  Zajímavosti
Harry a Voldemort se umístili v seznamu hrdinů a zloduchů v článku Hrdinové a zloduchové - proč je milujeme. Seznamy zveřejnil časopis Entertainment Weekly.

Harry Potter se umístil na 4. místě žebříčku 20 nejskvělejších hrdinů populární kultury.
Proč?: Mladý čaroděj je osiřelý, vyčleněný a zažívá hormonální vzpoury. Právě proto je ztělesněním oblíbeného motta: Proč by jsem měl být normální?
Hrdinský čin: zničení Voldemorta za pomoci tajných zbraní - lásky a věrnosti
Největší slabost: chybí mu otec a matka

Voldemort se umístil na 8. místě žebříčku 20 nejstrašnějších zloduchů všech dob.
Proč?: Krutý a bez jakékoliv šance na nápravu, nepřítel Harryho Pottera, prototyp nelítostného, manipulativního, po moci bažícího studenta ze školy. Jeho nenávist ke všem, kteří nesplňují jeho představy o tom, co je normální, je víc než aktuální.
Nejhroznější čin: vražda Harryho rodičů
Největší slabost: mateřská láska
zdroj: copy od rose-lafendo.blog.cz-překlad od priori-incantatem.sk

Diadém Roweny z Havraspáru už v Princi dvojí krve?

29. března 2009 v 16:34 | Hermiona Grangerová |  Zajímavosti o filmu HP6

Před pár dny se objevily nové plakáty jednotlivých postav k Princi dvojí krve. Prohlédli jste si je ale skutečně důkladně? Na plakátě Draca Malfoye najdete v pozadí několik věcí pohozených v Komnatě nejvyšší potřeby. Mezi nimi se zřejmě nachází i jeden z viteálů, které budou použity zejména v posledním filmu.

Pod písmenem "H" si můžete všimnout busty a na ní čelenku, která může být Diadémem Roweny z Havraspáru. Harry ho poprvé v životě uviděl v Komnatě nejvyšší potřeby, když se pokoušel schovat knihu lektvarů, která patřila polovičnému princi. Hlavní hrdina si na tento zážitek vzpomněl před bitvou o Bradavice. Úryvek z Relikvií smrti:

"A když dobíhal na konec chodby, vynořila se mu v mysli vzpomínka na třtí kamennou sochu: na ošklivého starého čaroděje, na jehož hlavu Harry osobně položil paruku a otlučenou starou čelenku. Šok ho sežehl jak doušek ohnivé whisky a málem klopýtl."

Tato informace je zatím jen nepotvrzená spekulace, zní však dost pravděpodobně.
zdroj: překlad z priori-incantatem.sk

Design: Problems with Hagrid

29. března 2009 v 15:33 | Hermiona Grangerová |  Free designes
Název desigu: Problems with Hagrid
Pozadí stránky: #5B3C4B
Okraje stránky: #0C0C0C
Písmo: #CF8F8D
Odkazy: #2E1E28 aktivní: #5A3D4A
Záhlaví: klik (rozměry: šířka 780 pixelů, výška 450 pixelů)
Zápatí: klik (rozměry: šířka: 780 pixelů, výška: 100 pixelů)
Písmo: 1 pixel a barva odkazů (i aktivních i písma) #4D3646
Avatary k designu:
Pokud by někdo měl zájem o design, napiště sem do komentářů :)

Za spřátelení pro Daju, Ginny Weasleyovou, Juli Cullen a Dadelu

29. března 2009 v 15:12 | Hermiona Grangerová |  ♥SB♥
Tak jsou hodně jednoduchý ale doufám, že se vám budou aspoň trochu líbit, tak snaha byla :D
Jinak děkuju za spřátelení :)

Promofotka Harryho ze hry

28. března 2009 v 21:19 | Hermiona Grangerová |  Harry-fotogalerie
free image host
zdroj: snitchseeker.com

Screenery z traileru na šestou hru

28. března 2009 v 21:17 | Hermiona Grangerová |  Zajímavosti o filmu HP6
free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host
zdroj: snitchseeker.com

Wallpapery a Ikonky k Princi!

28. března 2009 v 20:29 | Hermiona Grangerová |  Plakáty k HP6
zdroj: snitchseeker.com

Emma vytvořila bundu pro charitu!

28. března 2009 v 19:48 | Hermiona Grangerová |  Články o Emm
Emma Watson vytvořila podle informací ze stránky Emma.is-eternal.com bundu pro charitu. Tato bunda bude pro aukci na AFI Dallas International Film Festival pro podporu ochrany proti AIDS. Utopia Preview party se má konat 31. března v 17:30 hodin večer do 20:30 hodin. Emma by se na akci měla objevit taky.

zdroj: emma.is-eternal.com

Rhys Ifans v roli Xenophiliuse Láskoráda?

28. března 2009 v 19:25 | Hermiona Grangerová |  Postavy z HP7
Rhys Ifans včera včer navštívil pátkovou noc s Jonathanem Rossem, kde se zmínil i o účinkování v sedmém pokračování Harry Potter ságy, v Relikviích smrti. Jde o postavu Xenophiliuse Láskoráda, otce Harryho dobré kamarádky Lenky.

Tato informace zřejmě ještě taky není potvrzena, proto se jistě objeví další bližší informace o obsazení této role.

zdroj: překlad a úprava článku z priori-incantatem.sk

Video ve kterém v čase 5:55 můžete slyšet jak Rhys mluví o roli v Relikviích:
zdroj videa: snitchseeker.com

Fotka Harryho a Voldemorta na obálce Entertainment Weekly

28. března 2009 v 19:15 | Hermiona Grangerová |  Fotky z filmu HP6
zdroj: snitchseeker.com

Fotka Harryho na obálce magazínu Total film

28. března 2009 v 19:13 | Hermiona Grangerová |  Fotky z filmu HP6
zdroj: snitchseeker.com

Návrat Fleur Delacour do Relikvií smrti?

28. března 2009 v 19:09 | Hermiona Grangerová |  Postavy z HP7
Množství fanoušků z celého světa se zajímá o to, jestli se francouzská herečka Clémence Poésy vrátí do posledního filmu Harry Potter a Relikvie smrti a jestli tedy naposled ještě jednou stvární svou postavu Fleur Delacourové. Stránka UHP z toho důvodu oslovila hereččinu agenturu a požádala ji o vyjádření se k tématu jejího možného návratu. Oficiální stanovisko zní následovně:

"Clémence Poésy očekává, že si zahraje Fleur Delacourovou i v Relikviích smrti, no prozatím to nemůže potvrdit. Je však dost pravděpodobné, že si svou úlohu zopakuje."

Znamená to, že se pořád čeká na oficiální potvrzení...

zdroj: překlad od priori-incantatem.sk

Máte zájem o spřátelení?

28. března 2009 v 18:36 | Hermiona Grangerová |  Spřátelíme?
Pokud by jste rádi spřátelili, stačí se zapsat sem do komentářů. Jednoduše napiště přezdívku, web a popřípadě o čem je váš blog nebo v čem vás tenhle blog zaujal. Pokud se mi bude i váš blog líbít, ráda si vás přidám mezi spřátelené stránky :)
Pokud by jste měli zájem o diplom za spřátelení, napiště s čím si ho přejete, diplomy se pokusim zveřejňovat co nejrychleji.

Timothy Spall potvrdil účast v Relikviích smrti!

27. března 2009 v 13:35 | Hermiona Grangerová |  Postavy z HP7
V lednu se objevily jisté dohady, že herec Timothy Spall by se měl vrátit i do záverečných dvou filmů celé Potter série, do obou částí Relikvií smrti.

V jednom interview - The Wrexham Chronicle, které bylo zaměřené hlavně na Timův nový film The Dammed United, bylo konečně potvrzeno, že jako Peter Pettigrew, známý pod přezdívkou Červíček, se vrátí, a tak ho budeme moci vidět i vo finálních záběrech série. Své scény začne natáčet už za pár měsíců.

zdroj: překlad od priori-incantatem.sk


Obsazení dalších herců do Relikvií smrti!

27. března 2009 v 13:30 | Hermiona Grangerová |  Postavy z HP7
Objevili se opět nové informace související s obsazením herců do filmu Harry Potter a Relikvie smrti. Pravděpodobné je, že by mohlo dojít k přeobsazení Aberfortha Brumbála (bratra Albuse Brumbála). Zástupci herce Ciarana Hindse očekávají a věří, že právě Ciaran vystřídá v této úloze Jima McManuse, kterého si pamatujeme jako Aberfortha z Fénixova Řádu. I když produkční společnost Warner Bros. na tuto informaci prozatím nereagovala, očekává se její oficiální potvrzení.

Zřejmě jsme se dočkali i zodpovězené otázky, koho to vlastně bude hrát už více krát vzpomínaný Nick Moran. Nejdříve se objevili indice, že jde o Grindelwalda nebo Mundunguse, no nakonec byla zveřejněna informace, že si pravděpodobně zahraje jednoho z lapků, který bude spolupracovat s vlkodlakem Šedohřbetem.

zdroj: překlad od priori-incantatem.skSlaví James Potter!

27. března 2009 v 13:22 | Hermiona Grangerová |  Narozeniny postav
Dnes, 27. března by oslavil svoje 49. narozeniny James Potter - otec Harryho Pottera, manžel Lily Potterové a jeden ze záškodníků známý pod přezdívkou Dvanácterák.
Zemřel 31. října 1981 po zásahu smrtící kledby jen proto, že se postavil Voldemortovi, aby ochránil svoji manželku a syna...
Přeji mu vše nejlepší...

Natáčení Lasturové vily už v květnu a informace o možné lokalitě!

27. března 2009 v 13:04 | Hermiona Grangerová |  Zajímavosti o filmu HP7
Téměř před dvěma týdny se objevila informace o možné lokalitě pro natáčení scén souvisejících s Lasturovou vilou do Relikvií smrti. Tvůrci posledního filmu se v těchto dnech rozhodli pro prostředí již vzpomínaného Jižního Pembrokeshiru.

Wales Online informuje, že filmový štáb začne s přípravami na natáčení krátce po Velikonocích. Konstrukce Lasturové vily bude postavena v Pembroke Dock, následně bude přesunuta do dun na pobřeží. Hlavní část natáčení, na které se zúčastní i hlavní hrdinové začne začátekm května a potrvá šest dní. Celkově je na přípravy, natočení a úklid vyčleněno 50 dní.
Více informací i fotek o této scéně by se mělo objevit v průběhu příštího měsíce.

Našla jsem pár obrázků z již zmíněného místa, z Jižního Pembrokeshiru a to z míst kolem Pembroke Dock. Jsou to většinou obrázky blízko moře a fotky z pláže...najdete ale i mapu s přesným označením kde se Pembrokeshiere ve Walesu nachází. Můžete se na ně podívat v celém článku...

Tři promofotky Harryho a Draca

27. března 2009 v 12:44 | Hermiona Grangerová |  Harry-fotogalerie
zdroj: oclumencia.com.br

Nový trailer k šesté hře!

27. března 2009 v 12:40 | Hermiona Grangerová |  Zajímavosti o filmu HP6
Společnost EA games včera zveřejnila nový trailer ke hře Harry Potter a Princ dvojí krve! Trailer je formě vzpomínek hráče a objevuje se v něm jak nová hudba tak i nové scény. Za zmíňku stojí duel se smrtijedy, boj se Šedohřbětem, Dracovo napadení kouzelm Sectusempra, náhled na famfrpálový zápas či přísaha Severuse Snapea! Přesvědčte se o tom sami...Navíc, díky traileru můžeme blíže určit to, jak podobná bude hra s filmem! Některé scény z traileru, např. scéna ve Velké síni před famfrpálovým zápasem a Lenka s velkým Lvím kloboukem se ve hře vyskitnou taky.
video ze stránky snitchseeker.com:

Video v menší kvalitě ze stránky youtube.com:
zdroj: snitchseeker.com, youtube.com